• Magazines
    • 2026, ICT & AI
  • Nieuws
    • Accountancy
    • Fiscaal
    • Overig
  • Blog
  • Podcast
  • Partners
  • Opleidingen
    • AI-leerlijn
    • Incompany
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Kennisdocs
  • Events
    • Nationale salarisdag
    • Nationaal Congres Familiebedrijven
    • AV-padeltoernooi 2026
    • AV-padeltoernooi | SBR Nexus en Accountancy Vanmorgen
  • AV-Top 50
    • AV-Top 50 | 2025
    • AV-Top 50 | 2024
    • AV-Top 50 | 2023
    • AV-Top 50 | 2022
    • AV-Top 50 | 2021
  • Specialist
  • Over ons
  • Adverteren
  • Vrienden
  • Contact
  • Volg een cursus
  • Nieuwsbrief
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Vrienden
  • Contact
  • Volg een cursus
  • Nieuwsbrief
Accountancy Vanmorgen

  • Magazines
    • 2026, ICT & AI
  • Nieuws
    • Accountancy
    • Fiscaal
    • Overig
  • Blog
  • Podcast
  • Partners
  • Opleidingen
    • AI-leerlijn
    • Incompany
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Kennisdocs
  • Events
    • Nationale salarisdag
    • Nationaal Congres Familiebedrijven
    • AV-padeltoernooi 2026
    • AV-padeltoernooi | SBR Nexus en Accountancy Vanmorgen
  • AV-Top 50
    • AV-Top 50 | 2025
    • AV-Top 50 | 2024
    • AV-Top 50 | 2023
    • AV-Top 50 | 2022
    • AV-Top 50 | 2021
  • Specialist
Home » Coen Hagedoorn is het best presterende vastgoedonderhoudsbedrijf van 2025

Coen Hagedoorn is het best presterende vastgoedonderhoudsbedrijf van 2025

Branded Content

De grote vraag naar gebouwverduurzaming zorgt ervoor dat de onderhoudssector al jaren volop in beweging is. Over het algemeen blijft de sector zeer positief gestemd en blijven de orderportefeuilles verder toenemen.

15 augustus 2025 door Aeternus Corporate Finance

Dit zien we ook terug in de cijfers van de Top 25 vastgoedonderhoudsbedrijven van 2025 die we in dit artikel onder de loep nemen. Meer weten over de onderhoudssector? Download dan het Top 25 vastgoedonderhoudsbedrijven 2025.

De Top 25 vastgoedonderhoudsbedrijven

Hieronder presenteren wij de Top 15 financieel best presterende vastgoedonderhoudsbedrijven in Nederland zoals deze uit de analyse is gekomen.

BedrijfsnaamReturn On Invested CapitalLoonkosten / BrutowinstBrutowinst / FTEEBIT / Brutowinst
1.Coen Hagedoorn134%43%15042%
2.DAKaccent Nederland55%23%9662%
3.Weijman Vastgoedonderhoud38%34%15724%
4.Elro Dakbedekking100%51%14327%
5.Smits Vastgoedzorg58%46%14139%
6.Van Venrooy67%50%12932%
7.GevelBeheer Nederland64%41%11317%
8.Elk Groep12%41%13718%
9.Hoftijzer Vastgoedonderhoud48%57%13628%
10.ZND Nedicom16%47%15334%
11.Logchies Renovatie en Onderhoud26%53%12321%
12.Hemubo16%54%12634%
13.Knaapen Groep34%57%13220%
14.GrausBouw73%62%10324%
15.Helder Vastgoed Onderhoud7%27%2181%

Toelichting op de Top 5

Coen Hagedoorn

1. Coen Hagedoorn – Coen Hagedoorn voert de lijst aan. De onderneming is actief in totaalonderhoud, renovatie en verduurzaming van woningen, met een sterke focus op de sociale en midden huursector. Coen Hagedoorn is koploper op het gebied van financiële prestaties (ROIC) en scoort ook hoog op productiviteit (bruto-winst/FTE).

DAKaccent

2. DAKaccent – Op de tweede plaats staat DAKaccent Nederland. Het bedrijf is gespecialiseerd in onderhoud en renovatie van platte daken en richt zich op zowel de particuliere als zakelijke markt. De hoge positie is vooral te danken aan de hoge winstgevendheid (EBIT/Brutowinst) en efficiënte inzet van personeel (lage loonkosten ten opzichte van brutowinst) in vergelijk met de overige bedrijven uit de lijst.

weijman

3. Weijman Vastgoedonderhoud – Weijman Vastgoedonderhoud bezet de derde plaats. Het bedrijf is actief in vastgoedonderhoud, beheer en verduurzaming van woningen. De hoge notering is vooral te danken aan een hoge productiviteit en een efficiënte inzet van personeel in vergelijk met de overige bedrijven uit de lijst.

Elro

4. Elro Dakbedekking – Op plek vier staat Elro Dakbedekking, specialist in dakonderhoud en dakrenovatie. De onderneming valt op met sterke financiële prestaties en degelijke prestaties op het gebied van operationele winstgevendheid en efficiëntie.

Smits vastgoedzorg

5. Smits Vastgoedzorg – De vijfde plaats is voor Smits Vastgoedzorg. De organisatie is landelijk actief en voert grootschalige onderhouds- en renovatieprojecten uit voor onder andere woningcorporaties. Smits onderscheidt zich met name op het gebied van productiviteit en winstgevendheid.

Toelichting op de Top 25

  • Opvallend zijn enkele organisaties die zich duidelijk onderscheiden op een specifieke prestatie-indicator. NOK.5 is bijvoorbeeld de koploper in brutowinstgroei (CAGR), terwijl DAKaccent Nederland het hoogste scoort op winstgevendheid (EBIT/ Brutowinst).
  • Verschillende bedrijven in de lijst opereren als totaalaanbieders in vastgoedonderhoud. Ze bieden een breed dienstenpakket aan dat uiteenloopt van energetische renovatie tot mutatieonderhoud en dagelijks beheer. Tegelijkertijd zijn er ook partijen die zich juist specialiseren in specifieke onderdelen van vastgoedonderhoud, zoals dakbeheer, gevelonderhoud of schilderwerk. Deze focus stelt hen in staat om met diepgaande expertise en efficiëntie te opereren binnen hun niche.
  • De spreiding in specialisaties en regio’s maakt deze Top 25 tot een representatief overzicht van de meest succesvolle vastgoedonderhoudsbedrijven in Nederland, gemeten aan de hand van hun financiële en operationele prestaties.
Winnaars op de individuele prestatie-indicatoren
Groei (CAGR):NOK.5
Financiële prestaties:Coen Hagedoorn
Operationele efficiëntie:DAKaccent Nederland
Productiviteit:Helder Vastgoed Onderhoud
Winstgevendheid:DAKaccent Nederland

Analyse van de Top 25

Financiële prestaties

Het gemiddelde rendement op het geïnvesteerd vermogen (ROIC) over de periode 2021-2023 bedroeg 43,2% bij de bedrijven in de Top 25, tegenover 38,5% bij de totale groep van 30 onderzochte bedrijven. Dit wijst erop dat de bedrijven in de Top 25 hun bedrijfsvoering, personeelscapaciteit en materiële middelen gemiddeld effectiever weten te benutten bij de uitvoering van onderhouds- en renovatieopdrachten. Deze ontwikkeling sluit aan bij de bredere trend waarin grotere bedrijven profiteren van schaalvoordelen en planmatige onderhoudscontracten.

Operationele efficiëntie

De verhouding tussen loonkosten en brutowinst bedroeg gemiddeld 51,2% bij de bedrijven in de Top 25. Door krapte op de arbeidsmarkt en de aangescherpte Wet DBA, die de inzet van flexibele arbeidskrachten beperkt, wordt kostenbeheersing steeds belangrijker. Bedrijven die investeren in eigen personeel en procesoptimalisatie zijn beter in staat hun loonkosten te beheersen. Daarnaast kunnen bedrijven die beschikken over eigen mensen hun rendement optimaliseren mits er sprake is van voldoende opdrachten (vaak jaarlijks terugkerend).

Productiviteit

De gemiddelde brutowinst per FTE (toegevoegde waarde) bedroeg €127.879,- bij de in totaal 30 geanalyseerde bedrijven. Dit relatief hoge niveau in de sector wijst op een sterke focus op efficiëntie en personeelsinzet. Tegelijkertijd moeten we opmerken dat deze ratio mogelijk een vertekend beeld geeft. In de sector wordt regelmatig gebruik gemaakt van uitzendkrachten en ingehuurd personeel. Deze worden niet meegerekend in het aantal FTE’s. Zij dragen echter wel bij aan de gerealiseerde brutowinst.

Winstgevendheid

De bedrijven in de Top 25 realiseerden een gemiddelde winstgevendheid van 22,1% tegenover 19,3% bij de totale groep. Nichebedrijven die actief zijn in bijvoorbeeld dakrenovatie of gevelonderhoud profiteren van de toenemende vraag naar verduurzamingsmaatregelen en isolatiewerkzaamheden. Dit resulteert in relatief hogere marges.

Gemiddelde jaarlijkse groei brutowinst

De gemiddelde jaarlijkse groei van de brutowinst over de periode 2021-2023 bedroeg 21,7% bij de bedrijven in de Top 25, tegenover 19,9% voor alle 30 geanalyseerde bedrijven. Dit bevestigt het beeld dat bedrijven die tijdig inspelen op marktontwikkelingen, zoals de verduurzamingsopgave, sterker profiteren van de gunstige marktomstandigheden. Daarnaast is deze groei ook beïnvloed door een golf van overnames binnen de sector. Grotere bedrijven versterken verder hun marktpositie door het creëren van schaalvoordelen.

Een sector met goede financiële prestaties

De vastgoedonderhoudssector heeft de afgelopen jaren goede prestaties laten zien, met name op het gebied van brutowinstgroei en rendement op geïnvesteerd vermogen. Dit succes is deels te verklaren door de combinatie van een aanhoudend sterke vraag naar onderhoud en verduurzaming, schaalvoordelen bij grotere spelers, en de focus op kostenbeheersing en procesoptimalisatie. De verhouding loonkosten tot brutowinst en de gerealiseerde productiviteit tonen een solide operationele basis. Tegelijkertijd blijft verdere optimalisatie van kosten en processen belangrijk om de winstgevendheid op peil te houden.

Overnamespecialist met kennis van vastgoedonderhoudsbedrijven

Een bedrijf kopen of jouw bedrijf verkopen is een belangrijk en ingrijpend besluit, waar je goed over moet nadenken. Wil je meer weten over de mogelijkheden voor jouw bedrijf? Neem vrijblijvend contact met ons op voor een afspraak.

Categorie: Branded Content Tags: vastgoed

Tags: vastgoed

Gerelateerde artikelen

29 juli 2026

Medewerkers sportvastgoedbedrijf laken fraudeonderzoek door EY

21 juli 2026

Meer kans op subsidie verduurzaming maatschappelijk vastgoed

10 juni 2026

Kabinet wacht met ingreep tegen renteconstructies bij vastgoedfondsen

2 juni 2026

KPMG: fiscale onzekerheid en netcongestie remmen vastgoedsector

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Hoofdsponsor

Caseware finalist in drie categorieën bij de A.I. Awards 2026

Kennispartner

E-invoicing: de factuur gaat praten, is jouw kantoor klaar om te luisteren?

Partners

ICT & AI | “Slim automatiseren begint bij gedrag”
Private equity in accountancy: drie spanningsvelden die het vak veranderen
ICT & AI | “Wie bewust kiest, kiest voor toekomstbestendigheid”
ICT & AI | Waarom inzicht nog geen advies is
ICT & AI | De accountant als rekenwonder
Dashboard voor administratiekantoren: al je klanten in één overzicht
Tips om je onboarding te versnellen
Sfeerverslag Inspire 2026
Abonnement, vast tarief of nacalculatie: hoe houd je je facturatie nog beheersbaar? 
Minder uitzoekwerk voor je kantoor: urenregistratie koppelen aan de boekhouding
AIDA ondersteunt kantoren op vier samenhangende gebieden: overzicht en rendement, continue kwaliteitscontrole, structurele advieskracht en schaalbaarheid.
Wie is de eerste? De AI-revolutie waar elk kantoor op wacht.
Hoe snellere straatjes het zicht op datakwaliteit vertroebelen
Waarom e-invoicing kritieke infrastructuur is (en geen IT-project)
Je klant wil één accountant, geen drie portalen
Waarom een VOF-contract net zo belangrijk is als het zakelijk plan zelf
Hoe lang staat een vraagpost open? Meet het per klant
Wetsvoorstel loontransparantie ligt inmiddels bij de Tweede Kamer: waar kun je al op voorsorteren?
iXBRL controleren: wanneer moet het, en waar let je op?
Kan een AI-assistent de administratie van je klanten doen? Een eerlijk antwoord voor accountants
Het herbeleggen van de Herinvesteringsreserve (HIR) in een vastgoedbeleggingsfonds?
De accountancy over vijf jaar
Tijdregistratie bij accountants- en administratiekantoren richting 2027
de autonome AI-boekhouder
Blog | Kan de curator een beroep doen op een 403-verklaring?
Eenvoudig bankrekeningen koppelen met Twinfield, Exact Online en Snelstart
Technologie is voor ons geen doel, maar een manier om administratieve frictie weg te nemen
AI: de lange horizon van technologie versus de korte termijn van het partnermodel
AMLR maakt compliance nadrukkelijker een verantwoordelijkheid van het management
Wat kosten vijf minuten zoeken per dag werkelijk
Na de overname boekt elke vestiging KPN anders. Hier begint het probleem. 
Uitspraak Hoge Raad: subsidie voor tuchtrechtspraak advocatuur is belast met btw
Informer lanceert vernieuwd adviseursprogramma
De toekomst van compliance is dichterbij dan je denkt. Maar waar sta jij?
ICT & AI | Volledig automatische factuurverwerking: zo kom je er
Waarom klanten realtime inzicht verwachten (en hoe je daar makkelijk aan voldoet)
Blog | Verplichtgestelde bedrijfstakpensioenfondsen; een hoofdpijndossier voor veel ondernemingen
De miljoenenzaak rond Tiësto: wat accountants kunnen leren van verkeerd grensoverschrijdend belastingadvies
Erfbelasting: één nalatenschap, meerdere uitkomsten
Nieuwe generatie financials wil verder kijken dan de cijfers
Hoe verhuurplatform Jason & Philip Serviced Accommodation DAC7-compliance stroomlijnt met Supplied
De accountancy verandert. Radar360 verandert mee.
Fusies en overnames | Met waardebepalingen bedrijfsadvies dichter bij de ondernemer
Zo automatiseer je klantacceptatie zonder je kwaliteitsbeleid uit het oog te verliezen
ESG reporting: hoe je ESG-data omzet in bruikbare managementinformatie
Wanneer kies je voor een klein accountantskantoor en wanneer voor een groot?
Medewerkers behouden in een krappe arbeidsmarkt: waarom urenregistratie een onderschat vertrek risico is
ABN Amro slokt NIBC op: wat deze overname zegt over de veranderende financiële markt
Boekhoudlandschap sterk gefragmenteerd, softwarekampioen ontbreekt (nog) in Europa
5 redenen waarom dossiers langer openstaan dan nodig
Schaalbaar IT-beheer sluit naadloos aan bij het snelgroeiende Reanda 
Govers bouwt aan een volwassen digitaal fundament voor governance, security en AI
Van najagen naar verwerken: waarom vraagposten je proces blokkeren (en hoe je dat stopt)
ICT & AI | Data als fundament voor innovatie
Microsoft Copilot gebruiken? Zorg dat je eerst SharePoint op orde hebt 
Accountantskantoren zitten niet vol
Terug van vakantie? Zo is je administratie in één middag weer bijgewerkt
Van klantdossier naar AI-use case: zo vind je de meest handige toepassingen
Reflectie doe je niet om een formulier te vullen
AI verandert wat een gewerkt uur waard is
Software kiezen? Begin niet bij software.
Pieter Peelen: “Meer is niet beter. Beter is meer.”
Klanten soepel bedienen met AFAS SB
Een cliëntdossier dat zichzelf bijhoudt
Fiscale advisering voor ondernemers, vermogende particulieren & internationale cliënten.
Risicocategorieën AI Act blijven onderbelicht, terwijl de verplichtingen al gelden
Groeipad in de samenstelpraktijk: van gevorderd assistent naar client manager
Minder vinken, meer vonken; over flow in accountancyteams 
Loket brengt HR van morgen dichterbij met spraakgestuurde HR-buddy
Loonsanctie van UWV voorkomen? Deze 5 tips helpen werkgevers
Actie vereist: Fiscale Beleggingsinstelling
AV-Top 50 | Hoog tijd voor opleiding die jongeren aanspreekt
Bedrijf verkocht, maar aandeelhouder gebleven: een waardevolle les voor de overnamepraktijk
Blog | Faillissementsrecht begint niet bij het faillissement

Vacatures

Zelfstandig Assistent Accountant Samenstelpraktijk, Vanhier Accountants – Heiloo/Haarlem/Zaandam
PIA Group
Gevorderd assistent accountant
BonsenReuling
Gevorderd Assistent Accountant Audit – Lichtenvoorde
BonsenReuling
Proactieve senior accountant
Van Velzen
Senior assistent accountant samenstelpraktijk – Tilburg
Scab
Assistent accountant Agri & Food – Groningen
aaff
Klantadviseur Accountancy (32-40 uur)
Finnerz
Assistent accountant Agri & Food – Hoogeveen
aaff
Registeraccountant, EJP Financial Astronauts – ‘s-Hertogenbosch
PIA Group
Gevorderd assistent accountant – Doetinchem
BonsenReuling
Vestigingsleider Accountancy – Nieuwegein
Vallei Accountants
Senior Assistent Accountant – Kesteren
WEA Deltaland
Gevorderd Assistent Accountant – Denekamp
BonsenReuling
Controleleider
Scab
Beginnend assistent accountant – Lichtenvoorde
BonsenReuling
Accountant Agri & Food – Uden
aaff
Assistent accountant mkb – Dronten
aaff
Assistent Accountant Internationaal
De Hooge Waerder
Medior Assistent-Accountant Samenstelpraktijk – Beverwijk
De Hooge Waerder
Relatiebeheerder MKB – Aalsmeer
Vallei Accountants
Controleleider RA- Borrie Accountants – Rotterdam
PIA Group
Relatiebeheerder – Denekamp
BonsenReuling
Assistent accountant mkb – Zwolle
aaff
Gevorderd assistent accountant | audit
Van Velzen
Directeur Accountancy – Aalsmeer
Vallei Accountants
Senior Assistent Accountant, EJP Financial Astronauts – Curaçao
PIA Group
Accountant Bureau Vaktechniek
Countus
Relatiebeheerder – Almelo
BonsenReuling
(Senior) Assistent Accountant Audit , Cooster Coaching Accountants – Bilthoven/Barneveld
PIA Group
Duaal Student Accountancy
BonsenReuling
Gevorderd assistent accountant | samenstel
Van Velzen
Financieel Specialist – Controle & Advies , SVC – Amersfoort
PIA Group
Assistent Accountant / Relatiemanager, Elysee Accountants
PIA Group
Senior Finance Analyst
PIA Group
Junior Manager – Veenendaal en Naarden
RA12
Assistent-Accountant Samenstelpraktijk – Haarlem
De Hooge Waerder
Gevorderd Assistent Accountant Audit – Almelo
BonsenReuling
Gevorderd Assistent Accountant – Aalsmeer
Vallei Accountants
Abonneer nieuwsbrief AV

Meest gelezen

  • Blog | Box 3: wanneer wordt een vakantiehuis te duur om te houden? 9k weergaven
  • Moore Nederland boekt 14 miljoen verlies en blijft achter bij omzetdoel 6.5k weergaven
  • Hoge Raad: directeur met accountantsopleiding had fout van 250.000 euro moeten herkennen 6.1k weergaven
  • Moore wordt Auren en vormt Europese groep met partnerkantoren 5.3k weergaven
  • Kamer wil fiscaal voordeel papieren schenkingen bekijken voor dekking box 3 2.1k weergaven

Vraag en aanbod

Samenwerking aangeboden voor wettelijke controles
Administratiekantoor regio Hendrik Ido Ambacht ter overname gezocht
Ter overname aangeboden: accountantskantoor in West-Friesland
Mbi-kandidaat gezocht voor accountantskantoor uit de regio Eindhoven
Mbi-kandidaat gezocht voor accountantskantoor uit Twente
Ter overname aangeboden: Accountantskantoor regio Den Haag
Ter overname gezocht: administratiekantoren in heel Nederland
Samenwerking gezocht/aangeboden door audit-onlykantoor
Mbi-kandidaten en/of accountantskantoor gezocht in Zeeland
Administratiekantoor ter overname gezocht

Accountancy Vanmorgen (AV) is het platform voor accountants en iedereen die geïnteresseerd is in nieuws, trends, ontwikkelingen, achtergronden en wetenswaardigheden in en rond accountancy en ondernemerschap.

Accountancy Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blog
  • Partners
  • Opleidingen
  • Vacatures
  • AV-events

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Vrienden
  • Contact
  • Shop
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
Cookies
Om u beter van dienst te kunnen zijn, maakt Accountancy Vanmorgen gebruik van cookies. Klik op instellingen om de cookie instellingen te wijzigen.
  • Ik ga akkoord
  • Instellingen
  • Functionele cookies zijn noodzakelijk voor de werking van deze website.
  • We gebruiken Google Analytics, netjes geanonimiseerd.
  • We gebruiken de marketing cookies om gepersonaliseerde advertenties te tonen.
  • Annuleren
  • Ik ga akkoord

Instellingen